Büyücülük ve büyüye başvurmak ile ilgili ayetler

Yüce kitabımız Kuranı Kerim’de Büyücülük ve büyüye başvurmak ile ilgili ayetleri bu sayfada derledik. İşte Kuranı Kerim’de geçen Büyücülük ve büyüye başvurmak ile ilgili ayetler.

113/1-5. (Ey Muhammed!) De ki: “Yarattıklarının şerrinden, bastırdığı zaman karanlığın şerrinden, düğümlere üfüren büyücülerin şerrinden, çekememezlik ettiği zaman kıskancın şerrinden, sabahın Rabbine sığınırım”.

2/102. Onlar Süleyman’ın hükümdarlığı aleyhine şeytanların söylediklerine -oysa Süleyman kâfir değildi, fakat insanlara büyücülüğü öğreten şeytanlar kafir olmuşlardı- ve Babil’deki iki meleğe, Hârut ve Mârut’a indirilene uydular. Bu ikisi: “Biz ancak denemek içiniz; sakın inkâr etme!” demedikçe kimseye bir şey öğretmezlerdi. Ama insanlar bu ikisinden karıkocayı ayıracak şeyler öğreniyorlardı. Ne var ki, Allah’ın izni olmadıkça onunla kimseye zarar veremezlerdi. İnsanlar kendilerine zararı dokunacak ve fayda vermeyecek şeyleri öğreniyorlardı. Onlar büyüyü satın alanların ahirette bir nasipleri olmadığını biliyorlardı. Keşke karşılığında kendilerini sattıkları şeyin ne kadar kötü olduğunu bilselerdi. 103. Eğer inansalar ve saygılı olsalardı, Allah katından alacakları ödül daha iyi olurdu. Keşke bunu bilselerdi!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here